ما کابوس حشرات هستیم

کافیست در واتس آپ یا تلگرام پیغام بدید!

هرگز سوسک ها را دست کم نگیرید.

سوسک ها یکی از اصلی ترین اعضای خانواده بزرگ حشرات هستند. میلیون ها سال است که این جانداران، به عنوان یکی از موفقترین گروه های حشرات، به حیات و بقا خود بر روی کره زمین ادامه داده اند.

تا به امروز چیزی بیش از ۵۰۰۰ گونه سوسک شناسایی شده است. این عدد به خوبی نشان می دهد که سوسک‌ها تا چه اندازه جانداران متنوعی هستند.

در بین این ۵۰۰۰ گونه، تنها سی گونه به عنوان آفت برای انسان ها محسوب می شوند.


سم ریپلزال دافع قطعی انواع سوسک

سم کشنده سوسک ریپلزال

صفحه نحوه خرید و ارسال را مطالعه کنید

یک لیتری: ۶۵۰/۰۰۰    –    دو لیتری: ۱/۱۵۰/۰۰۰     –     چهار لیتری: ۱/۷۵۰/۰۰۰

قیمت ها به تومان است

خرید،فروش سم کشنده سوسک | سم قوی برای از بین بردن سوسک | سم سوسک کش | سم دفع سوسک | داروی سوسک | سم ضد سوسک | سم پاشی سوسک | بهترین سم برای کشتن سوسک | سم خارجی و اثرگذار برای نابودی سوسک


اما این عدد شما را دچار اشتباه نکند، زیرا فراوانی این سی گونه به قدری زیاد است که قابل تصور نیست. در ضمن سوسک‌ حمام که تنها یکی از انواع سوسک های آفت است، خود به تنهایی توانسته آرامش و آسایش را از نوع بشر سلب کند.

چرخه زندگی سوسک ها:

اغلب سوسک ها از طریق تخمگذاری تولید مثل می کنند

همانند دیگر نوع حشرات، سوسک ها نیز از طریق تخم گذاری تکثیر می شوند. تخم ها که از جفت گیری سوسک نر و ماده حاصل شده اند، درون غلاف های محافظی به نام کپسول قرار می گیرند.

کپسول یا Ootheca نوعی غلاف پروتئینی است که از تخم های سوسک در برابر عوامل محیطی، محافظت می کند، نکته قابل توجه درباره تخم سوسک این است که درون هر غلاف تنها یک تخم قرار ندارد، بلکه غلاف تعداد زیادی تخم را دربرگرفته است.

اینکه در هر غلاف چه تعداد تخم می تواند جای بگیرد، به گونه سوسک بستگی دارد، به عنوان مثال: هر کپسول سوسک حمام آلمانی، حاوی ۵۰ عدد تخم سوسک می باشد.

با وجود مقاومت بالای کپسول در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی نظیر آفت کش ها، سوسک‌های ماده برای اینکه شانس تولد نوزادان خود را تا حد ممکن افزایش دهند، رفتارهای ویژه ای از خود بروز می دهند، به عنوان مثال: سوسک ماده تا کمی قبل از هچ شدن تخم ها، کپسول را در شکم خود حمل می کند، این کار احتمال وارد آمدن آسیب به کپسول و نوزادان را به حداقل می رساند.

از طرف دیگر، سوسک ماده در انتخاب محل تخم گذاری بسیار دقیق عمل می کند، این حشره برای قرار دادن تخم های خود جایی را انتخاب می کند که دنج و دور از دسترس باشد.

ظرف مدت چند روز، که برای گونه های مختلف سوسک، متفاوت است، تخم ها هچ شده و نوزاد سوسک، غلاف را شکافته و از آن خارج می شوند، نوزادان سوسک که نمف نامیده می شوند، پس از طی مراحل رشد و نمو، به سوسک‌های بالغ بدل می شوند.

مراحل مختلف زندگی سوسک ها

سوسک‌ها نقش مهمی در اکوسیستم‌ها دارند و برخی از این حشرات به عنوان زنجیره غذایی برای جانوران دیگر و گیاهان اهمیت دارند. همچنین، برخی از سوسک‌ها می‌توانند به عنوان آفت‌کش‌های طبیعی در کنترل جمعیت حشرات زراعی و حفظ تعادل بیولوژیک محیط کاربرد داشته باشند. از طرفی، برخی از گونه‌های سوسک‌ها به عنوان آفت‌های محیطی در برخی مناطق ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند

سوسک‌های حمام:

یکی از بدترین آفاتی که اغلب ما آن ها را می شناسیم و حتی از مواجهه با آن ها متنفر هستیم، سوسک‌های حمام هستند. این گروه از سوسک‌ها نزدیک به ۳۰۰ میلیون سال است که خود را برای زندگی در هر شرایطی سازگار کرده اند.

میزان سازگاری سوسک‌های حمام تا جایی پیش رفته است که این حشرات در برابر بسیاری از حشره کش ها نیز مقاوم شده اند.

چیزی که سبب می شود سوسک‌های حمام تا این حد در برابر سموم شیمیایی مقاوم باشند، محتوای ژنتیکی گسترده و پیچیده آن هاست. به همین دلیل تلاش شبانه روزی انسان ها برای از بین بردن این آفات مزاحم، اغلب بی نتیجه می ماند.

آشنایی با آناتومی بدنی سوسک های حمام:

بدن سوسک‌های حمام، از سه بخش عمده و اصلی تشکیل شده است.

 1. سر
 2. سینه
 3. ناحیه شکمی

علاوه بر این سه بخش اصلی، قسمت های دیگری نیز در بدن سوسک‌ها وجود دارد.
این بخش های فرعی به بخش های اصلی بدن سوسک‌ اتصال دارند و عبارتند از:

 • ۶ پای بند بند
 • یک جفت آنتن بلند

بررسی بخش های مختلف بدن سوسک ها

پاهای سوسک:

سوسک‌ها، دارای سه جفت پا هستند که به قسمت سینه آن ها متصل شده است.

پاهای بلند سوسک‌ها این حشرات را قادر می سازد با سرعتی بالا بدوند. یک سوسک‌ هنگام دویدن در هر ثانیه مسافتی معادل ۵۰ برابر طول بدن خود طی می کند، این عدد درست معادل این است که یک انسان با سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت بدود.

آنتن های سوسک:

یک جفت شاخک نیز در بالای سر سوسک‌های حمام واقع شده است، با وجودی که شاخک سوسک‌ها شبیه تار مو به نظر می رسد اما ساختار آن بسیار متفاوت تر از تار مو است.

شاخک های سوسک، حالت بند بند دارند. حسگرهای ویژه موجود بر روی شاخک های سوسک‌ها به این حشرات توانایی ویژه ای در بوییدن پیرامون خود می بخشد. این حس بویایی قوی، سوسک‌ها را قادر می سازد حتی به کوچکترین ذرات مواد غذایی که در گوشه و کنار خانه هایمان افتاده، دسترسی پیدا کنند.

آناتومی داخلی بدن سوسک:

برخلاف تصور اغلب افراد، مغز سوسک‌ها در بخش شکمی آن ها واقع شده است، در واقع مغز سوسک‌ها مجموعه ای از تارهای عصبی است که در شکم آن ها قرار گرفته و وظیفه کنترل فعالیت های این حشره را به عهده دارد، به همین دلیل، اگر سر سوسکی را قطع کنید، فعالیت های حیاتی او متوقف نمی شود.

جالب است بدانید که، سوسک‌ها می توانند یک هفته بدون سر به زندگی ادامه دهد. در نهایت پس از یک هفته، سوسک‌ بی سر، از گرسنگی و تشنگی خواهد مرد. چرا که سوسک‌ها تنها برای خوردن آب و غذا به سرشان احتیاج دارند و حتی برای تنفس از دهان خود استفاده نمی کنند.
بلکه از طریق شکاف های موجود در پهلوهایشان نفس می کشند.

تغذیه سوسک‌های حمام:

عادات غذایی سوسک ها

سوسک‌های حمام، حشراتی همه چیز خوار هستند.
سازگاری عجیب این حشرات جان سخت با شرایط محیطی، سبب شده سوسک‌ها قادر به خوردن چیزهایی باشند که دور از تصور است.

مواد غذایی عجیبی که سوسک‌ها تمایل به خوردن آن ها دارند، شامل موارد زیر هستند:

 • چسب
 • کاغذ
 • مقوا
 • ناخن دست و پای انسان ها
 • پوسته های ریخته شده از بدن انسان و حیوان
 • و….

حتی در شرایط کمبود مواد غذایی، سوسک‌ها به خوردن هم نوعان خود نیز روی می آورند.

انواع سوسک‌های حمام را بشناسید

سوسک‌های حمام دارای گونه های مختلفی هستند، هر یک از این گونه ها، از لحاظ ویژگی های ظاهری، عادات، رفتار و محیط زندگی، با گونه های دیگر متفاوت هستند.

رایج ترین گونه های سوسک‌های حمام عبارتند از:

 1. سوسک‌ حمام آمریکایی
 2. سوسک‌ حمام آلمانی
 3. سوسک‌ حمام آسیایی
 4. سوسک‌ حمام قهوه ای نواری

۱ – سوسک آمریکایی:

سوسک‌های آمریکایی بزرگترین گونه سوسک‌های حمام هستند.
این سوسک‌ها رنگ قهوه ای مایل به قرمز و اندازه ای بین ۲.۵ تا ۷.۵ سانتیمتر دارند. این گونه از سوسک‌ها، عمر نسبتاً طولانی دارد و می تواند در حدود دو سال زندگی کند.

۲ – سوسک‌ آلمانی:

سوسک آلمانی کوچکترین گونه سوسک حمام و در عین حال دردسرسازترین آن ها است. اینکه چرا وجود سوسک آلمانی تا این حد موجب دردسر است، به قدرت تولید مثل فاجعه بار این گونه سوسک باز می گردد.

در هر غلاف تخم یک سوسک آلمانی، ۵۰ عدد تخم سوسک وجود دارد و یک سوسک آلمانی ماده قادر است طی یک سال، سی هزار سوسک آلمانی به دنیا بیاورد.

مشخصات ظاهری سوسک حمام آلمانی

با فرض اینکه تنها ۲۰ درصد از نوزادان متولد شده ماده باشند، پس از یک سال، شش هزار سوسک‌ ماده خواهیم داشت که هر یک، پتانسیل تولید سی هزار نوزاد دیگر را دارند.
برای از بین بردن این لشکر میلیونی از سوسک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها که تنها طی یک سال به وجود آمده، باید سال ها مبارزه کنید.
اینجاست که متوجه معنی واقعی دردسر سوسک‌ها می شوید.

شکل سوسک‌های آلمانی، به رنگ قهوه ای روشن بوده و به طور متوسط ۱.۵ سانتیمتر طول دارند.

۳ – سوسک آسیایی

سوسک‌های حمام آسیایی به دلیل رنگ قهوه ای تیره تا سیاه و ظاهر براقی که دارند، از سایر گونه های سوسک‌های خانگی قابل تشخیص هستند. این سوسک‌ها اندازه ای کوچکتر از سوسک‌ آمریکایی و بزرگتر از گونه آلمانی دارند.

سوسک حمام آسیایی، بیشتر در فاضلاب ها و نقاط دارای رطوبت بالا، دیده می شود.

۴ – سوسک قهوه ای نواری

سوسک‌های قهوه ای نواری همانطور که از اسمشان پیداست، دارای نوارهایی قهوه ای روشن بر روی زمینه قهوه ای تیره هستند، این سوسک‌ها از لحاظ اندازه، پس از سوسک‌های آمریکایی و آسیایی در جایگاه سوم قرار دارند.

سوسک‌ها از چه راهی وارد خانه می شوند؟

سوسک‌ها بر خلاف ظاهر سختی که دارند، حشراتی به شدت انعطاف پذیر هستند، این حشرات به عبور از شکاف هایی که بسیار کوچکتر از حجم بدن آنهاست، علاقه بسیار دارند، در نتیجه وجود یک درز و شکاف کوچک در دیواره های خانه، برای نفوذ این آفات به داخل کافی است.

راه های ورود سوسک ها به خانه

از طرف دیگر سوسک‌ها قادرند به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بدون تنفس در زیر آب زنده بمانند، این مدت زمان برای اینکه یک سوسک را از طریق لوله های کانال فاضلاب به خانه ما برساند نه تنها کم نیست بلکه اضافی هم هست.

علائم و نشانه های وجود سوسک‌‌ در خانه چیست؟

از جمله بارزترین نشانه های وجود سوسک‌‌‌ در خانه، دیدن سوسکی است که در تاریکی از جایی به جای دیگر در حال فرار و دویدن است، اصولاً دیدن یک سوسک هشداری است که به شما می گوید قطعاً با آلودگی بزرگی مواجه هستید که در همان دور و اطراف پنهان شده و شما هنوز از آن بی خبرید.

بیماری های ناشی از سوسک‌ها

سوسک‌ها به واسطه مواد غذایی آلوده ای که از آن ها تغذیه می کنند و محیط های کثیفی که در آن به سر می برند، حامل تعداد بیشماری عوامل بیماری زا هستند.
این عوامل بیماری زا می توانند از طرق مختلف به انسان ها انتقال یافته و به این ترتیب سبب بروز بیماری های خطرناک در آن ها شوند.

راه های انتقال عوامل بیماری زای حمل شده توسط سوسک‎ به انسان:

 1. بزاق سوسک‌‌ ‌
 2. فضولات سوسک‌‌‌‌‌
 3. تماس سوسک‌‌‌ با بدن انسان
 4. تماس مستقیم بدن سوسک به مواد غذایی
 5. خوردن مواد غذایی آلوده شده توسط سوسک‌
 6. راه رفتن سوسک‌ بر روی سطوح یا مواد غذایی
 7. استنشاق ذرات حاصل از تجزیه اجساد سوسک‌‌ها

به جز بیماری های خطرناکی که از طریق سوسک‌ها منتقل می شود، این حشرات می توانند سبب بروز واکنش های آلرژیکی از جمله حمله های آسمی در افراد مستعد شوند.

علت واکنش های آلرژیک ناشی از سوسک‌ها، پروتئین های موجود در بدن، بزاق و مدفوع آن هاست.

درصورتی که این پروتئین ها از طریق تنفس وارد بدن انسان شود، می تواند در فرد حملات آسمی ایجاد کند.

انواع گونه ها و نژادهای سوسک عبارتند از:

 • سوسک‌‌‌‌‌‌ خانگی
 • سوسک‌‌‌‌‌ حمام
 • سوسک‌‌ کابینتی
 • سوسک‌‌‌ خانگی کوچک
 • سوسک‌‌ آمریکایی
 • سوسک‌‌ آلمانی
 • سوسک‌‌‌ بالدار
 • سوسک‌ قهوه ای نواری
 • سوسک‌ فاضلاب
 • سوسک‌‌ آسیایی
 • سوسک‌ ‌شرقی
 • سوسک‌ خاکی
 • سوسک‌ درختی
 • سوسک‌ ریز خانگی

 

← جهت نمایش پاسخ سوالات زیر و سوالات متداول دیگر در مورد سوسک، کلیک کنید

۱ – برای تهیه و خرید سم سوسک کش قوی چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

۲ – جهت ریشه کنی تضمینی تخم سوسک ریز، قوی ترین سم سوسک ریز چیست؟

۳ – بهترین سم سوسک کش فاضلاب کدام سم است؟ و چرا؟

۴ – نحوه خرید و آشنایی با قیمت سم سوسک کش ریپلزال چگونه است؟

۵ – چرا نمیتوان سم سوسک کش سایپرمترین را برای خانه استفاده کرد؟

۶ – آدرس فروشگاه اینترنتی سم سوسک کش بدون بو و بدون رنگ چیست؟

۷ – برای خرید و تهیه سم سوسک ریپلزال تهران با چه شماره ای تماس بگیرم؟

۸ -به چه دلیل استفاده از سم سوسک امحا برای محیط زیست و محل زندگی ما مضر است؟

نظر خود را بنویسید

 1. امیرحسین

  چقدر بد که سوسک ها آنقدر زیادن

 2. روح اله قره داغی

  برای از بین بردن سوسکهای ریز خانگی چیکار باید کرد لطفا راهنماییم کنید واقعا زندگیه مارا مختل کردن

  1. admin

   سلام، وقت بخیر
   بهترین راه استفاده از سمومی هست که در سایت زیر پرشنهاد دادیم
   بینهایت قوی و بصورت 100% ریشه کن مشه
   http://suskkosh.ir/

 3. عرب عامری

  سلام
  لطفاً شماره فروشگاه رو بفرمائید تا خدمتتون تماس بگیرم.

  1. admin

   سلام
   در آخر صفحه و قسمت تماس با ما درج شده
   https://mihansam.com/how-to-buy/

مقالات جدید میهن سم

خطرات ناشی از مورچه
خطرات مورچه و راههای پیشگیری از آن

خطرات ناشی از مورچه ها برای انسان ها، حیوانات خانگی و حتی ملک ها چگونه است؟ آیا مورچه ها فقط بخاطر مزاحمت های ناخوانده شان سر سفره پیک نیک بدنام شده اند یا واقعا تهدیدی برای سلامت و امنیت انسان ها هستند؟ اینجا اطلاعاتی برای شما قرار داده شده است. مورچه ها جز شایع ترین […]

لانه سوسک
بهترین مکان ها برای ساخت لانه سوسک

مکان‌های مستعد لانه سازی سوسک ها با توجه به وجود بیش از ۴۶۰۰ نوع گونه متفاوت سوسک در جهان، و این اعتقاد که آنها می‌توانند در برابر انفجارات هسته‌ای نیز مقاومت کنند؛ سوسک‌ها بر دل همه ما وحشت می‌اندازند. اگر سوسک‌هایی را در اطراف خود می‌بینید، احتمالا لانه‌ای از لانه سوسک ها در نزدیکی شماست.  […]

دفع قطعی ساس از خانه
دفع قطعی ساس از خانه

 پس از دفع ساس چگونه برای همیشه از وجود آن خلاص شویم؟ هر فردی که حتی فقط یکبار با هجوم ساس ها در خانه روبرو شده باشد، به خوبی می داند که تا مدت ها نمی تواند خواب راحتی داشته باشد. در حقیقت فکر اینکه آیا تمام ساس ها و یا تخم های آن ها […]

کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن
کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن

کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن با توجه به اینکه عقرب ها موجوداتی جان سخت بوده، امری بعید به نظر می رسد. این موجودات از بازماندگان جانوران قدیم هستند و میانگین طول عمر آن ها به پانزده سال و در برخی گونه ها به بیست سال نیز می رسد. عقرب ها می‌توانند تا یک […]

علائم سوسک در خانه
علائم سوسک در خانه

سوسک ها ناقل بیماری های خطرناکی هستند و حضور آن ها در محل زندگی یا کار می تواند بسیار خطرناک باشد به ویژه در شرایطی که تعداد آن ها از حد طبیعی، خارج شده باشد. در این مطلب به علائم سوسک در خانه پرداخته شده است. سوسک ها چگونه موجوداتی هستند؟ سوسک ها حشراتی هستند […]

درمان نیش ساس
درمان نیش ساس با روش های خانگی

ساس ها حشراتی هستند که بعد از نیش زدن به دلیل تولید هیستامین در بدن، باعث ایجاد احساس خارش شدید در محل گزش می شوند. به صورت کلی برای درمان نیش ساس دو راهکار عمده پیش رو دارید. این دو راهکار عبارتند از: استفاده از داروهای کورتیکواستروئیدی و آنتی هیستامینی یا روش های خانگی درمان […]

سفارش سم از طریق:
Background Image
×