ما کابوس حشرات هستیم

کافیست در واتس آپ یا تلگرام پیغام بدید!

نیش کدام عنکبوت ها خطرناک است؟

پاسخ به مهمترین سوالات درباره عنکبوت و نیش عنکبوت:

آیا عنکبوت ها نیش می زنند؟

تمام عنکبوت ها نیش می زنند. اما نیش تمام گونه های عنکبوت سمی و خطرناک نیست.

چگونه می‌توان مانع از ورود عنکبوت به خانه شد؟

برای کنترل ورود عنکبوت در خانه، بهترین راه، مسدود کردن درز و شکاف های کنار درب و پنجره است.

آیا عنکبوت ها خطرناک هستند؟

هر عنکبوتی که با آن مواجهه می شوید خطرناک نیست. اما عنکبوت هایی مثل عنکبوت بیوه سیاه و عنکبوت منزوی جزء خطرناک ترین عنکبوت های دنیا محسوب می شوند که نیشی کشنده دارند.

جای نیش عنکبوت چگونه است؟

در بسیاری از گونه های عنکبوت، نیش منجر به ایجاد زخم و آسیب های جدی نمی شود. اما در گونه های خطرناک مانند عنکبوت بیوه سیاه جای نیش کاملاً مشهود بوده و بافت پوست از بین می رود.

عنکبوت ها از چه چیزی بدشان می آید؟

عنکبوت‌ها از بوهایی نظیر لیمو، سرکه، اکالیپتوس و نعناع فراری هستند.

رتیل ها خطرناک تر هستند یا عنکبوت ها؟

عنکبوت ها از رتیل ها خطرناک ترند. زیرا درد و خطر نیش رتیل، در حد نیش زنبور است. اما نیش برخی عنکبوت‌ها می توان منجر به مرگ انسان شود.

آیا نیش عنکبوت می تواند منجر به آلرژی شود؟

نیش برخی عنکبوت ها، حساسیت های شدید ایجاد می کنند.

علائم آلرژی به نیش عنکبوت عبارتند از:

 • خارش
 • قرمز شدن پوست
 • تورم
 • درد در محل نیش

عنکبوت ها در چه فصل هایی از سال شیوع پیدا می کنند؟

 • تولید مثل عنکبوت ها در روزهای گرم سال افزایش می یابد.
 • جمعیت آن ها در اواخر تابستان به اوج خود می رسد.

روش های طبیعی برای دفع عنکبوت چه هستند؟

برای از بین بردن عنکبوت ها به طور طبیعی، می توانید از پوست لیمو استفاده کنید. پوست لیمو را در اطراف درب، پنجره، و سایر مکان هایی که ممکن است عنکبوت ها از آنجا عبور کنند، قرار دهید.

در صورتی که عنکبوت بیوه سیاه، فردی را نیش بزند، چه اقداماتی را باید انجام داد؟

در صورتی که عنکبوت بیوه سیاه فردی را نیش بزند بعد از اقدامات اولیه باید به پزشک مراجعه شود.

اقدامات اولیه پس از نیش عنکبوت عبارتند از:

 • محل نیش را با محلولی از آب و صابون بشوئید.
 • مقداری یخ را در پارچه قرار داده و آن را روی محل نیش قرار دهید. این کار سرعت پخش شدن زهر عنکبوت، در بدن را کاهش خواهد داد.

عنکبوت ها در کدام قسمت های خانه پنهان می شوند؟

عنکبوت ها، بیشتر در قسمت های تاریک مثل انباری ها و زیرزمین پنهان می شوند. همچنین می توانید عنکبوت ها را در زیر مبلمان، تخت، داخل کمد، ترک و شکاف های دیوار، گوشه های سقف و حتی گلدان ها پیدا کنید.

عنکبوت ها به چه چیزهایی جذب می شوند؟

مهمترین دلیل جذب عنکبوت ها به خانه، وجود حشرات دیگر است. عنکبوت ها مگس، پشه و پروانه ها را می خورند.

بهترین روش های خانگی برای دفع عنکبوت چیست؟

مقداری سرکه سفید را با آب ترکیب کنید. آن را در یک بطری ریخته و آن را در تمام قسمت های خانه اسپری کنید.

 

سم وب اوت، سم کشنده قوی عنکبوت ها

سم کشنده عنکبوت وب اوت

صفحه نحوه خرید و ارسال را مطالعه کنید

 

آیا عنکبوت ها می توانند در لباس پنهان شوند؟

عنکبوت ها بیشتر در مکان های به هم ریخته و شلوغ پنهان می شوند. کمد پر از لباسی که مدت های طولانی از آن استفاده نکرده اید، یک مکان مستعد برای عنکبوت ها محسوب می شود. اگر به سراغ این محل بروید ممکن است چیزی به جز نیش عنکبوت عاید شما نشود!

آیا می توان از اسپری های حشره کش برای از بین بردن عنکبوت ها استفاده کرد؟

استفاده از اسپری های حشره کش در بعضی موارد ممکن است برای از بین بردن عنکبوت ها مؤثر باشد. اما این اسپری ها به طور تخصصی برای عنکبوت ها فروموله نشده اند. برای ریشه کن کردن قطعی عنکبوت ها باید از سموم حرفه ای دفع عنکبوت استفاده کرد. به ویژه زمانی که با عنکبوت های سمی و خطرناک مواجه هستید.

نظر خود را بنویسید

 1. مهین توحیدی

  دو سه روزی است که در صورتم جای گزش حشره است،از اطلاعات شما در رابطه با محل گزش و اینکه احتمال داره گزش عنکبوت باشه یا نه،استفاده بردم.

 2. امیر

  من در خانه بار ها عنکبوت های کوچک اما سیاه را دیده ام، حتی بعد از کشتن انها خون شان هم سیاه بود، آیا یک عنکبوت خطرناک است؟

مقالات جدید میهن سم

خطرات ناشی از مورچه
خطرات مورچه و راههای پیشگیری از آن

خطرات ناشی از مورچه ها برای انسان ها، حیوانات خانگی و حتی ملک ها چگونه است؟ آیا مورچه ها فقط بخاطر مزاحمت های ناخوانده شان سر سفره پیک نیک بدنام شده اند یا واقعا تهدیدی برای سلامت و امنیت انسان ها هستند؟ اینجا اطلاعاتی برای شما قرار داده شده است. مورچه ها جز شایع ترین […]

لانه سوسک
بهترین مکان ها برای ساخت لانه سوسک

مکان‌های مستعد لانه سازی سوسک ها با توجه به وجود بیش از ۴۶۰۰ نوع گونه متفاوت سوسک در جهان، و این اعتقاد که آنها می‌توانند در برابر انفجارات هسته‌ای نیز مقاومت کنند؛ سوسک‌ها بر دل همه ما وحشت می‌اندازند. اگر سوسک‌هایی را در اطراف خود می‌بینید، احتمالا لانه‌ای از لانه سوسک ها در نزدیکی شماست.  […]

دفع قطعی ساس از خانه
دفع قطعی ساس از خانه

 پس از دفع ساس چگونه برای همیشه از وجود آن خلاص شویم؟ هر فردی که حتی فقط یکبار با هجوم ساس ها در خانه روبرو شده باشد، به خوبی می داند که تا مدت ها نمی تواند خواب راحتی داشته باشد. در حقیقت فکر اینکه آیا تمام ساس ها و یا تخم های آن ها […]

کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن
کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن

کشتن عقرب با راهکارهای ساده و ایمن با توجه به اینکه عقرب ها موجوداتی جان سخت بوده، امری بعید به نظر می رسد. این موجودات از بازماندگان جانوران قدیم هستند و میانگین طول عمر آن ها به پانزده سال و در برخی گونه ها به بیست سال نیز می رسد. عقرب ها می‌توانند تا یک […]

علائم سوسک در خانه
علائم سوسک در خانه

سوسک ها ناقل بیماری های خطرناکی هستند و حضور آن ها در محل زندگی یا کار می تواند بسیار خطرناک باشد به ویژه در شرایطی که تعداد آن ها از حد طبیعی، خارج شده باشد. در این مطلب به علائم سوسک در خانه پرداخته شده است. سوسک ها چگونه موجوداتی هستند؟ سوسک ها حشراتی هستند […]

درمان نیش ساس
درمان نیش ساس با روش های خانگی

ساس ها حشراتی هستند که بعد از نیش زدن به دلیل تولید هیستامین در بدن، باعث ایجاد احساس خارش شدید در محل گزش می شوند. به صورت کلی برای درمان نیش ساس دو راهکار عمده پیش رو دارید. این دو راهکار عبارتند از: استفاده از داروهای کورتیکواستروئیدی و آنتی هیستامینی یا روش های خانگی درمان […]

سفارش سم از طریق: